Dublin

Irsko - DublinHlavním a také největším městem Irské republiky je Dublin. Díky nesčetnému množství pamětihodností patří mezi neoblíbenější cíle zájezdů. Městem protéká řeka Leffey, která dělí město na severní (chudší) a jižní (bohatší) část. I přes celoroční vysokou vlhkost vzduchu (v průměru 80%) je Dublin nejsušším místem Irska.

Téměř na každém rohu Dublinu najdete mnoho hotelů a penzionů, kde je možné se bez větších obtíží ubytovat. Výhodou je rezervace dopředu, ještě před odjezdem, protože pokoj bez objednávky Vás vyjde poněkud dráž. Pokud nechcete celý den strávit cestováním za krásami Irska nebo vzdálenějšími památkami, zkuste navštívit některé z míst přímo ve městě. Pokud se ubytujete v Dublinu, určitě nezapomeňte zajít do parku Phoenix. Nachází se zde třeba překrásná zoologická zahrada a Wellingtonův pomník.

Přirozenou atmosféru, přátelský přístup a život místních nejlépe poznáte, když pobudete v některé z tamních stylových hospůdek či barů. V jednom z nich tady dokonce před desítkami let začínali slavní U2.

Pokud dáváte přednost historickým skvostům, podívejte se na katedrálu svatého Patrika, která byla předělána v 18. století ze zbytků normanského kostela. Katedrála je známá hlavně tím, že byla místem působiště spisovatel Jonathana Swifta, autora Guliverových cest. Nakonec se stala i místem jeho posledního odpočinku.

V podobném duchu můžete pokračovat i prohlídkou Christ Church Cathedral - kostel byl zbudován na pokyn anglonormanského dobyvatele na místě, kde stál původně dřevěný kostelík. Dalším historicky významným místem je Dublinský hrad, postavený v typickém Irském stylu, nebo slavná Trinity College (Kolej svaté Trojice) sloužící jako protestantská univerzita a kolej. V tomto komplexu je umístěný slavný Evangeliář z Kellsu, oblíbená turistická atrakce.

© Copyright 2024 | Irsko | www.eirsko.cz
Provozuje: MFÁčko.cz