Letenky a ubytování v Irsku

Irsko - katedrála GalwayDo Irska se můžete dostat v zásadě několika způsoby. Pokud podnikáte poznávací zájezd s cestovní kanceláří, bývá nejběžnější dopravou ta letecká, protože se jedná o rychlý, pohodlný a levný prostředek. Letecká doprava je v posledních letech dostupná téměř všem skupinám a tak nejlevnější letenku včetně všech poplatků seženete už od 4 500 Kč za osobu. Konečná cena za letenku do Irska se samozřejmě odvíjí od počtu osob, komfortnosti a také data letu. Linka Praha – Dublin létá pravidelně a jestliže si zarezervujete letenku s určitým časovým předstihem, podaří se Vám na ní ještě ušetřit. Absolutně nejlevnější variantou jsou takzvané nízko nákladové lety. Ovšem nevýhodou jsou nutné přestupy, což znamená zbytečnou časovou prodlevu.

Kromě letecké dopravy se dá na ostrov dostat také trajektem z Londýna. Pří volbě této varianty ovšem musíte počítat s delší cestou a také vyššími náklady. Pomocí trajektu také můžete jet vlastním automobilem, ale jelikož se v Irsku stejně jako ve Velké Británii jezdí vlevo a volanty jsou vpravo, bude lepší si automobil vypůjčit přímo v Irsku. Pro jízdu po irských silnicích je však vyžadován mezinárodní řidičský průkaz.

Co se týká ubytování v Irsku, rozhodně nepatří mezi ty, u kterých byste museli sahat nějak extrémně hluboko do kapsy. Mezi nejlevnější formy patří takzvané Bed&Breakfast;, kde jste ubytování v penzionu v pohodlném irském prostředí. Součástí je klasická irská snídaně. Podle pohodlí samozřejmě také stoupá cena. V průměru byste ale za tento typ ubytování neměli zaplatit více než 50 Euro.

Nejvyhledávanějším typem ubytování v Irsku jsou ovšem hotely. Ty jsou také zpravidla v nabídkách zájezdů. Cena pokoje se většinou pohybuje stejně nebo velmi podobně jako cena za Bed&Breakfast.;

Luxusní záležitostí je ubytování na bývalých hradech, zámcích či panských sídlech. Jejich cenové rozmezí se také pohybuje v naprosto jiných rovinách, než hotely a penziony.

© Copyright 2024 | Irsko | www.eirsko.cz
Provozuje: MFÁčko.cz